Gündem
Giriş Tarihi : 20-02-2022 21:36   Güncelleme : 20-02-2022 21:36

4 BİN 217 İHBARA YERİNDE MÜDAHALE EDİLDİ

4 BİN 217 İHBARA YERİNDE MÜDAHALE EDİLDİ

4 BİN 217 İHBARA YERİNDE MÜDAHALE EDİLDİ

4 BİN 217 İHBARA YERİNDE MÜDAHALE EDİLDİ

‘Can Dostlarımızı Unutmayan’ Batman Belediyesi, sokak hayvanlarının tedavi ve bakımlarını aksatmadan iyileşmeleri konusunda güzel çalışmalara imza attı.
Vatandaşlardan gelen ihbar ve talepleri değerlendiren Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sokakta yaşayan can dostlarımız için 2021 yılı içerisinde 4 bin 217 ihbara yerinde müdahale etti.
Batman Belediyesi Alo 153 çağrı merkezine düşen ihbar ve talepler doğrultusunda anılan adreslerdeki hayvanlara gerekli müdahaleleri yaparken, sokaktan aldığı yardıma muhtaç hayvanlara ise tedavi, kısırlaştırma ve aşılama gibi işlemler de uyguladı.
2021 yılı içerisinde 2 bin 232 sokak hayvanını tedavi ederek bu hayvanlara gerekli aşı uygulaması gerçekleştiren Batman Belediyesi, 375 sokak köpeğine de kısırlaştırma işlemi yaptı. Sağlığına kavuşan sokak hayvanları içerisinden 61 tanesi Batmanlı hayvan severler tarafından sahiplendirildi.
Vatandaşların Sağlığı Önemli
Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, şehir içi ulaşımı sağlayan belediyeye ait otobüsleri ilaçlamaya devam ediyor.
Batman kent genelinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra ibadethaneler ve şehir içi ulaşımı sağlayan Batman Belediyesi’ne ait otobüsleri belirli aralıklarla dezenfeksiyon işlemi gerçekleştiren Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, otobüslerde özellikle vatandaşların el ile temas ettiği yerleri dezenfekte ederek bulaş riskini azaltıyor.