Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-09-2021 23:17   Güncelleme : 01-09-2021 23:17

Batman Barajına Yavru Sazan Balığı Bırakıldı

​Bakanlığımız tarafından yürütülen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi”  kapsamında, Batman Barajına 813 bin yavru sazan balığı bırakıldı

Batman Barajına Yavru Sazan Balığı Bırakıldı

​Bakanlığımız tarafından yürütülen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi”  kapsamında, Batman Barajına 813 bin yavru sazan balığı bırakıldı.

Batman Barajında ki programa; İl Müdürümüz Mehmet Gün, Batman Doğa ve Koruma Milli Parklar Müdürü Ercan Turan, Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Şube Müdürü Serap Güneş ve Su Ürünleri Mühendislerimiz katıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Müdürümüz Mehmet Gün;” Bakanlığımızın su kaynaklarını balıklandırma projesi kapsamında Şanlıurfa ilimizin su ürünleri üretim tesisinde üretilen pullu sazan yavruları ilimizin Batman Barajına bırakıldı. Bu projenin amacı hem iç su kaynaklarımızın balıklandırılması ve bu balıklandırılmayla hem balık türünün artması, bunun yanında da amatör balıkçılığı da yaygınlaştırmadır. Sazan balığı otçul bir balık olduğu için barajlarda ve diğer göletlerde temizleme konusunda faydalı bir balık.” Diye konuştu.