Gündem
Giriş Tarihi : 21-10-2021 05:43   Güncelleme : 21-10-2021 05:43

BATMAN BELEDİYESİ: 19. MAHALLE BULUŞMASI: MEYDAN MAHALLESİ

19. MAHALLE BULUŞMASI: MEYDAN MAHALLESİ

BATMAN BELEDİYESİ: 19. MAHALLE BULUŞMASI: MEYDAN MAHALLESİ

19. MAHALLE BULUŞMASI: MEYDAN MAHALLESİ

Mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek, mahalle sakinlerinin görüş ve taleplerini yerinde dinlemek için Batman Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle Buluşmaları’nın 19.’su Meydan Mahallesi’nde gerçekleşti.

Meydan Mahallesi Meydan Ortaokulu’nda gerçekleştirilen Mahalle Buluşmaları programına Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Yürük ve Muzaffer Özkan, İl Emniyet Müdür Vekili, kamu ve belediye birim müdürleri, mahalle muhtarı ve çok sayıda mahalleli katıldı.

19.’sunun gerçekleştirildiği Mahalle Buluşması’nda Batman Valisi Şahin, Mahalle Muhtarı Erdoğan Atmaca’nın mahalle sakinleri adına taleplerini tek tek dinledi.
Mahalle muhtarı; semt pazarı, çok katlı otoparkın üst kısmının değerlendirilerek ÇATOM’a dönüştürülmesi, trafik sorunu, park sorunu, cadde ve sokak iyileştirme çalışmaları gibi önerilerini; vatandaşlar da dilek ve temennilerini Vali Şahin’e iletti. Vali Şahin, tüm taleplerle tek tek ilgilenip hızlı çözümler üreterek, birim müdürlerine ilgili taleplerin hemen yerine getirilmesi konusunda talimat verdi.

Çok katlı otoparkın, eski bakımsız ve çirkin görüntüsünden kurtarılarak daha modern ve güvenli bir hale getirildiğini söyleyen Vali Şahin: “ Bununla da yetinmeyeceğiz. Daha önce bakımsız bir düğün salonu olarak kullanılan açık ve kapalı alanları komple yeniden düzenliyoruz. Buralarda kadınlarımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza uygun alanlar oluşturacağız. Gençlerimiz için Bilgi Evi ve kütüphane, kadınlarımız için kurs merkezleri ve oraya gelip kurslara katılacak kadınlarımızın çocukları için oyun alanları oluşturacağız. Tüm mahalle sakinlerine şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.