Gündem
Giriş Tarihi : 04-06-2021 21:32   Güncelleme : 04-06-2021 21:32

BATMAN BELEDİYESİ: 615 KİLOGRAM ATIK PİL GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

615 KİLOGRAM ATIK PİL GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI YARIŞMAYI KAZANAN OKULLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ Batman Belediyesi ve TAP’ın (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi) birlikte başlattığı geleneksel okullar arası “Atık Pil Toplama” yarışmasında dereceye giren okullar belli oldu

BATMAN BELEDİYESİ: 615 KİLOGRAM ATIK PİL GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

615 KİLOGRAM ATIK PİL GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

YARIŞMAYI KAZANAN OKULLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Batman Belediyesi ve TAP’ın (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi) birlikte başlattığı geleneksel okullar arası “Atık Pil Toplama” yarışmasında dereceye giren okullar belli oldu. 

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle, çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi, geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması ve sıfır atık bilincinin oluşturulması amacıyla Batman Belediyesi ve TAP’ın (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi) birlikte başlattığı geleneksel okullar arası “Atık Pil Toplama” yarışmasında dereceye giren okullar belli oldu. 
İlkokul, ortaokul ve liseleri kapsayan ‘Atık Pil Toplama” yarışmasında kampanya boyunca 150 kilogram atık pil toplayan Vali Zeki Şanal İlkokulu birinci olurken, 100 kilogram atık pil toplayan Selçuklu Ortaokulu ikinci, 90 kilogram atık pil toplayan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, 45 kilogram atık pil toplayan Yunus Emre İlkokulu dördüncü ve 42 kilogram atık pil toplayan Cumhuriyet Ortaokulu beşinci oldu. Yarışmada dereceye giren okullara ödülleri Batman Belediyesi tarafından verildi. 
Yarışma kapsamında toplanan 615 kilogram atık pil ise, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi’ne gönderilip bertarafı sağlandı.