Gündem
Giriş Tarihi : 06-05-2021 20:11   Güncelleme : 06-05-2021 20:11

BATMAN BELEDİYESİ: EKİPLER, KAPI KAPI DOLAŞIP GIDA KOLİSİ DAĞITIYOR

EKİPLER, KAPI KAPI DOLAŞIP GIDA KOLİSİ DAĞITIYOR Batman Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara şehir merkezinde gıda kolisi dağıtmaya başladı

BATMAN BELEDİYESİ: EKİPLER, KAPI KAPI DOLAŞIP GIDA KOLİSİ DAĞITIYOR

EKİPLER, KAPI KAPI DOLAŞIP GIDA KOLİSİ DAĞITIYOR

Batman Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara şehir merkezinde gıda kolisi dağıtmaya başladı. Tam kapanma ve pandemi süreci nedeniyle dağıtım yerlerinde kalabalık oluşmaması adına da her koli tek tek ihtiyaç sahibi ailenin kapısına bırakılıyor.
Sosyal belediyecilik anlayışıyla, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ücretsiz ekmek, hijyen paketi ve ev onarımı gibi yardımlar gerçekleştiren Batman Belediyesi, yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan Ayı nedeniyle 7.500 aileye gıda kolisi yardımında bulunuyor.
Ramazan kolisi yardımından kimler nasıl yararlanıyor?
Ücretsiz Ekmek Dağıtım Noktalarına Kaydı Olanlar:
Batman Belediyesi’nin il genelinde 10 adet ücretsiz ekmek dağıtım noktası bulunuyor. Bu noktalar için kaydı olan 3 bin 500 aileye, ramazan kolileri tek tek kapılarının önüne kadar götürülüp teslim edilecek.
Şehit ve Gazi Aileleri:
Şehit ve gazi aileleri de hiçbir sıra beklemeden Batman Belediyesi’nin ramazan kolisi yardımından yararlanabilecek. Yine bu ailelerin kolileri belediye ekipleri tarafından kapılarına teslim edilecek.
Vefa Sosyal Destek Grubu, Batman Belediyesi veya Muhtarlıklara Başvuruda Bulunanlar:
Ramazan kolisi yardımı için Batmanlılar belediyenin ilgili birimlerine veya mahalle muhtarlıklarına başvurabilirler. Ayrıca Covid-19 salgını başladığı günden bu yana çalışmalar yapan Vefa Sosyal Destek Grubu’nun hizmet verdiği 65 yaş üstü vatandaşlar da kendisinden sorumlu görevliyi arayıp yardım kolisi talebinde bulunabilir.