Gündem
Giriş Tarihi : 03-10-2021 01:37   Güncelleme : 03-10-2021 01:37

BATMAN BELEDİYESİ: EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ Batman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren BİL-MEK kurslarında eğitim gören kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru ürünler sergilendi

BATMAN BELEDİYESİ: EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ

Batman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren BİL-MEK kurslarında eğitim gören kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru ürünler sergilendi.
Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR ortaklığıyla açılan meslek edindirme kurslarına 2021 yılında BİL-MEK çatısı altında 3 merkez, 5 branş, 8 kursta 135 kursiyere verilen meslek edindirme kursları başarıyla tamamlanarak sertifika töreni gerçekleştirildi.
Batman Park AVM sergi alanında yapılan sertifika töreni ve sergiye Batman Valisi Hulusi Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Osman Bilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, Halk Eğitim Müdürü Bilal Serik, Belediye Birim Müdürleri, BİL-MEK kursiyerleri ve vatandaşlar katıldı.
BİL-MEK kurslarında eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını veren Vali Şahin, kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünleri yakından inceledi. 
 BİL-MEK kurslarında önümüzdeki dönemde atılım yapmayı hedeflediklerini belirten Vali Şahin; “BİL-MEK kurslarında ve diğer kadın kooperatiflerinde kursiyerler tarafından binbir emek ve özenle üretilen ürünlerin vatandaşa ulaşabilmesi için Sanat Sokağı’nda satış yerleri hazırladık. Kursiyerler ve kadın kooperatifleri ürettikleri ürünleri satarak şehrimizin turizmine ve ekonomisine katkıda bulunacak. Kurslarda emeği geçen kurumlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.