Gündem
Giriş Tarihi : 30-06-2021 19:22   Güncelleme : 30-06-2021 19:22

BATMAN BELEDİYESİ: EN İYİ NARKOTİK POLİS ANNELERDİR

EN İYİ NARKOTİK POLİS ANNELERDİR İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek ve anne bilincini ve duyarlılığını artırmak amacıyla “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projesi konusunda Batman Belediyesi’nde çalışan annelere Batman Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uzman ekiplerce bilgilendirme yapıldı

BATMAN BELEDİYESİ: EN İYİ NARKOTİK POLİS ANNELERDİR

EN İYİ NARKOTİK POLİS ANNELERDİR

İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek ve anne bilincini ve duyarlılığını artırmak amacıyla “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projesi konusunda Batman Belediyesi’nde çalışan annelere Batman Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uzman ekiplerce bilgilendirme yapıldı.
Uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışması için başlatılan proje kapsamında, İçişleri Bakanlığı tarafından ilimizde de anne ve anne adaylarına ulaşılması ve konu hakkında bilgilendirme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Batman Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları Ayşegül Yılmaz ve Taner Yıldırak Belediye Konferans Salonunda slayt gösterisi eşliğinde sunum gerçekleştirdi.
Batman’da yaklaşık 9 aydan bu yana değişik mahallelerde muhtarlar aracılığıyla anne ve anne adaylarına ulaşılan eğitimlerde; uyuşturucu madde ile mücadelenin önemi, madde nedir, madde bağımlılığı ve belirtileri, uyuşturucunun olumsuz etkileri, kötü alışkanlıklar, arkadaş ortamı gibi konularda belediye kadın personeli bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak amacıyla sunum yapıldı.
Sunumda en iyi narkotik polisinin anneler olduğuna dikkat çekilirken, annelerin evlerde çocukları kötü alışkanlıklar konusunda erken fark etmesi, çocuklarda fiziksel, duygusal/ruhsal anlamdaki değişimleri takip etmeleri gerektiği hatırlatıldı.
Öte yandan ailelerin çocuklarıyla ilgili tespit ettikleri olumsuz durumlarda en kısa sürede uzman kişilerden bilgi almaları istendi.