Gündem
Giriş Tarihi : 19-10-2021 22:20   Güncelleme : 19-10-2021 22:20

BATMAN BELEDİYESİ: GENÇLİK AŞISI MÜZİK FESTİVALİ

GENÇLİK AŞISI MÜZİK FESTİVALİ

BATMAN BELEDİYESİ: GENÇLİK AŞISI MÜZİK FESTİVALİ

GENÇLİK AŞISI MÜZİK FESTİVALİ

Aşını yaptır
konsere gel

Covid-19 aşı oranlarında ülke ortalamasının gerisinde kalan Batman’da, aşı olanların sayısı festivalle yükselecek. Aşısını yaptıran gençler, HES kodunu gösterip Ece Seçkin ve Ceza konserlerine katılabilecek.

2020’nin yaz aylarında Koronavirüs vaka sayısı ve ölümler konusunda kırmızı kategoride yer alan Batman’da salgına karşı seferberlik başlatılmış, tedbirleri vatandaşlar da sahiplenince büyük bir başarıya imza atılarak en az vakanın görüldüğü ilk üç il arasına girilmişti. 2021’in Haziran ayında başlatılan kademeli normalleşme sürecinde ise, Batman için yeniden tehlike çanları çalmaya başladı. Virüsün bulaştığı hasta sayısındaki hızlı yükselişin temel nedeni ise, Covid-19 aşısı uygulama oranlarındaki düşüklük. 

AŞI FARKINDALIĞI ŞART
Aşı konusunda Türkiye ortalamasının gerisinde kalan kentte yeni bir seferberlik başlatılmış durumda. Yüzlerce ekip, kapı kapı dolaşıp aşı olmak isteyenlere bu hizmeti evinde verirken, gençleri aşı olmaya ikna etmek için de önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atılıyor. Ağustos ayında planlanan ancak Ekim’e ertelenen projeyle Rap ve popun iki dev ismi Batmanlı gençlerle aşı için bir araya gelecek.

BİLET SORUNU AŞILDI
30-31 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Gençlik Aşısı Müzik Festivali ile gençlerde salgın konusunda farkındalık oluşturmak ve Covid-19 aşı oranlarında artış hedefleniyor. Ünlü sanatçıların konserlerine ücretsiz katılabilmek içinse aşı olmak yeterli. İşte tam da bu yüzden festivalin sloganı: Bilet sorunu AŞILDI…

POP MÜZİĞİN PRENSESİ
30 Ekim Cumartesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin (BAŞTİ) yanındaki Fuar Alanı’nda gerçekleşecek festivalin ilk gününde Ece Seçkin sahne alacak. ‘Hoşuna mı Gidiyor’ parçasıyla büyük çıkış yakalayan ve şarkıları YouTube’da 100 milyonun üstünde dinlenenler listesine giren Ece Seçkin, gençlere Covid-19 aşısı olmaları çağrısında bulundu ve unutulmaz bir konser yaşayacaklarının sözünü verdi.

HER GENCE CEZA YOK!
Rap müziğin Türkiye’deki bir numarası Ceza ise, 31 Ekim Pazar akşamı Covid-19 aşısını yaptıran Batmanlı gençlerle buluşacak. Ceza’nın ertelenen Batman konseri öncesi yaptığı paylaşımlar sosyal medyayı sallamıştı. Farklı şehirlerden gençler Ceza’nın paylaşımının altına kendi illerindeki yöneticileri etiketleyerek, “Batman’daki gibi, siz de bize Ceza’yı getirin” yorumları yapmıştı.

TEK ŞART AŞI OLMAK
İki dev sanatçının konserine katılmak isteyen gençlerin tek yapması gereken aşı olmak. Konser tarihine kadar ya da son bir ay içinde ilk doz aşısını yaptıran gençlerle tarih gözetmeksizin iki doz aşı yaptıran gençlerin konser alanı girişinde kurulacak kontrol noktalarında HES kodu göstermeleri yeterli.

MASKE VE MESAFE KURALI
Açık havada gerçekleşecek konserlerde maske ve mesafe kurallarından taviz verilmeyecek. Konsere katılmak isteyen gençler, maske takmamaları durumunda kontrol noktalarından içeri alınmayacak. Maskesiyle konsere katılan gençlerden alanda belirtilen mesafe kuralına uymaları da isteniyor.