Gündem
Giriş Tarihi : 23-09-2021 12:23   Güncelleme : 23-09-2021 12:23

BATMAN BELEDİYESİ: İÇME SUYU KLORLAMA ODALARI YENİLENDİ

İÇME SUYU KLORLAMA ODALARI YENİLENDİ ‘BİZ 20 YILIN BİRİKEN PROBLEMLERİNİ ÇÖZME GAYRETİNDEYİZ’ Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, içme suyu depolarının klorlandığı odalarda yapılan bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının ardından klorlama odalarını ziyaret ederek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

BATMAN BELEDİYESİ: İÇME SUYU KLORLAMA ODALARI YENİLENDİ

İÇME SUYU KLORLAMA ODALARI YENİLENDİ

‘BİZ 20 YILIN BİRİKEN PROBLEMLERİNİ ÇÖZME GAYRETİNDEYİZ’

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, içme suyu depolarının klorlandığı odalarda yapılan bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının ardından klorlama odalarını ziyaret ederek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 
Klor odalarını ziyaret eden Vali Şahin’e Belediye Başkan Yardımcıları Muzaffer Özkan, Adnan Yürük, Ali Osman Bilgili, BASKİ Müdürü, diğer birim müdürleri ve basın mensupları eşlik etti. 
Klorlama odasında yapılan bakım, onarım ve yenileme çalışmaları hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin, “Bu klorlama odası şehrimize su veren su depolarımızın klorlandığı odadır ve burası 20 yıldır hiçbir yenileme yapılmadan ve çok iptidai, ilkel bir yöntem ile tamamen göz kararı bir miktar klor katılarak şehre su verilen bir yerdi. Biz 2 milyon TL’nin üzerinde bir harcama yaparak tüm sistemi yeniledik. Otomatik bir klorlama mekanizması kurduk. Şu anda şehrimize standartlara uygun bir şekilde klorlanan temiz içme suyu veriyoruz. Bizim zaten hedefimiz şehrimizin temel problemlerini çözmekti. En temel problemlerimiz halkımızın sağlığına direkt etki eden içme suyu meselesi. İçme suyunun klorlama bölümü yenilendi, su deposu eksikliğimizi de yine hızlı bir şekilde giderdik” ifadelerinde bulundu. 

‘BİZ 20 YILIN BİRİKEN PROBLEMLERİNİ ÇÖZME GAYRETİNDEYİZ’
Altyapı çalışmalarına da değinen Vali Şahin, “Şimdi de yoğun bir şekilde altyapı çalışması yapıyoruz. Özellikle kanserojen borulardan vatandaşımızın içme suyu ihtiyacını karşılama durumunda olmasını çözmeye çalışıyoruz. 20 yılın biriken sorunlarını birden çözmeye çalışınca tabi ki epeyce bir altyapı, arazi ve caddelerimizde sokaklarımızda kırılmalar oldu. Biz 20 yılın biriken problemlerini çözmek için yoğun bir çaba içerisine girdik. Çok fazla çalışıyoruz çok yerde çok iş yapmaya çalışıyoruz. Bu yüzden gerçekten vatandaşlarımızı da sıkıntıya sokan bir yaz dönemi geçirdik ama çok hızlı bunu çözeceğiz. Asıl hedeften kimse kopmasın. Bu şehrin 130 kilometrelik içme suyu hattında kanserojen içme suyu boruları vardı ve biz bunun bu yıl 30 kilometresini temizliyoruz” dedi.