Gündem
Giriş Tarihi : 19-06-2021 02:26   Güncelleme : 19-06-2021 02:26

BATMAN BELEDİYESİ: KADIN KOOPERATİFLERİ GÜNEYDOĞU
BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KADIN KOOPERATİFLERİ GÜNEYDOĞU
BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ “HEDEFİMİZ KADIN SANAYİCİLERİMİZİN VE KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİN SAYISINI HIZLI BİR ŞEKİLDE ARTIRMAK” KADIN KOOPERATİFLERİ GÜNEYDOĞU
BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ BATMAN’DA YENİ KADIN KOOPERATİFLERİ KURULUYOR Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Kadın Kooperatifleri Güneydoğu Anadolu Bölge Buluşması programına Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin video konferans yöntemiyle katıldı

BATMAN BELEDİYESİ: KADIN KOOPERATİFLERİ GÜNEYDOĞU
BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KADIN KOOPERATİFLERİ GÜNEYDOĞU
BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“HEDEFİMİZ KADIN SANAYİCİLERİMİZİN VE KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİN SAYISINI HIZLI BİR ŞEKİLDE ARTIRMAK”
KADIN KOOPERATİFLERİ GÜNEYDOĞU
BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BATMAN’DA YENİ KADIN KOOPERATİFLERİ KURULUYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Kadın Kooperatifleri Güneydoğu Anadolu Bölge Buluşması programına Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin video konferans yöntemiyle katıldı. 
Batman Belediyesi Meclis Salonu’nda video konferans yöntemiyle yapılan toplantıya Vali Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit Çiçek, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, İl Ticaret Müdürü Şehmus Kalkan ve Batman Girişimci Kadınlar Derneği’nden Gülhan Bağrıyanık katıldı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın Başkanlık ettiği ve Şanlıurfa’da yüz yüze yapılan toplantıya Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt ve Şırnak illerinin valileri video konferans yöntemiyle katıldı.
“Tekstil Sektörü İçin Alanlar Veriyoruz”
Toplantıda konuşan Vali Hulusi Şahin: “Batman’da Kadın Kooperatifçiliğini geliştirme üzerine harekete geçtik. Batman’da Girişimci Kadınlar Derneği’nin bitirmek üzere olduğu bir kooperatifimiz devreye girecek, Hasankeyf Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulma aşamasında ve son olarak Sason’da bir kadın kooperatifimiz çalışıyor.
Batman’da kadın girişimciliğini destekleme konusunda bazı adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Batman Belediyesi olarak Kadın İş Geliştirme Merkezi’nde kadın girişimcilerimize özellikle tekstil sektörü için alanlar veriyoruz ve orada kadın girişimcilerimiz kendi tekstil atölyelerini kuruyorlar ve işletiyorlar.
Aynı şekilde Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde kadın sanayicilerimize pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Belediye olarak yine kadın girişimcilerimize özellikle de kadın kooperatiflerimize kendi ürettiklerini satabilecekleri stantlar oluşturmak için şehrin merkezinde bazı alanlar üretme yönünde çalışmalarımız devam ediyor. 
Kooperatiflerin ürettiğini satamama sorununu inşallah Batman’da çözeceğiz. Hedefimiz kadın sanayicilerimizin ve kadın girişimcilerimizin sayısını hızlı bir şekilde artırmak. Kooperatiflerimizi de devreye aldığımız zaman Batman’da hedeflediğimiz noktaya kısa zamanda geleceğiz.” dedi.