Gündem
Giriş Tarihi : 20-02-2022 21:36   Güncelleme : 20-02-2022 21:36

BATMAN BELEDİYESİ KADINLARA DESTEK OLUYOR

BATMAN BELEDİYESİ KADINLARA DESTEK OLUYOR

BATMAN BELEDİYESİ KADINLARA DESTEK OLUYOR

BATMAN BELEDİYESİ KADINLARA DESTEK OLUYOR

Batman Belediyesi, özellikle şiddete maruz kalan veya kalma riski bulunan kadınlara; sosyal, psikolojik ve hukuki yönlendirme ile destek hizmetini sürdürüyor.
2021 yılında Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Kadın ve Aile Destek Merkezi’ne yapılan başvurulara uzman ekipler tarafından psikolojik destek hizmeti sunuldu.
Kadınlara mesleki beceri kazandırma amacıyla 3 merkezde açılan BİLMEK kurslarından faydalanan kişi sayısı her geçen gün artıyor.
BİLMEK kurslarından 2021 yılı içerisinde 10 ayrı branştaki 21 ayrı kurstan 285 kadın faydalandı. Kadınlara aynı zamanda istekleri doğrultusunda psikologlar tarafından psikolojik danışmanlık hizmeti de sunuldu.
Kadının sosyal ve ekonomik hayata entegrasyonu ve bilinçlenmesiyle toplumun da bilinçleneceğini esas alarak yola çıkan Batman Belediyesi 2021 yılında, çocukların kötü alışkanlık edinmesinin önüne geçmek, her türlü şiddete maruz kalındığında nasıl davranması gerektiği yönünde bilgi sahibi olmak, aile içi etkili iletişim, kadın sağlığı, ebeveyn ve çocuk güvenli bağlanma konularında farkındalık eğitim semineri düzenlendi.
3 ayrı merkezde verilen BİLMEK kurslarında; El Sanatları, Çocuk Bakım Elemanı, Çocuk Oyun Odası, Gaziantep Mutfağı, Bahçecilik-Bahçıvanlık, Yöresel Bez Dokumacılığı, Okuma-Yazma, Kuaförlük, Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı ve Plaj Giysileri Dikimi branşlarında kurslar veriliyor.