Gündem
Giriş Tarihi : 26-04-2021 21:50   Güncelleme : 26-04-2021 21:50

BATMAN BELEDİYESİ: ’NDEN OTOMATİK YATAK YARDIMI

BATMAN BELEDİYESİ’NDEN OTOMATİK YATAK YARDIMI Batman Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü “Evde Sağlık Hastaları ile El Ele Projesi” kapsamında sürekli yatması gereken hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşların rahat edebilmesi için 3 aileye otomatik elektrikli hasta yatağı ve tıbbi ihtiyaç yardımı yapıldı

BATMAN BELEDİYESİ: ’NDEN OTOMATİK YATAK YARDIMI

BATMAN BELEDİYESİ’NDEN OTOMATİK YATAK YARDIMI

Batman Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü “Evde Sağlık Hastaları ile El Ele Projesi” kapsamında sürekli yatması gereken hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşların rahat edebilmesi için 3 aileye otomatik elektrikli hasta yatağı ve tıbbi ihtiyaç yardımı yapıldı.

Hastaya bakan yakınları için de büyük kolaylık sağlayan elektrikli hasta yatağı, incelemelerin ardından doktor raporuyla veriliyor. Yeni ameliyat olmuş, uzun süre yatakta dinlenmesi gereken ve sürekli olarak yatakta bulunan yatalak hastalar, hareket etme acısından zorlanıyor. Hastaya bakma durumunda olan hasta yakınları için de bu durum büyük meşakkate neden oluyor. Elektrikli hasta yatağı kumandayla kolaylıkla hastanın rahat edebileceği şekilde konumlandırılabiliyor.