Gündem
Giriş Tarihi : 14-06-2021 03:04   Güncelleme : 14-06-2021 03:04

BATMAN BELEDİYESİ: Olası Su Kesintileri İle İlgili Kamuoyuna Duyuru

Olası Su Kesintileri İle İlgili Kamuoyuna Duyuru Olası su kesintileri ile ilgili kamuoyuna duyuru

BATMAN BELEDİYESİ: Olası Su Kesintileri İle İlgili Kamuoyuna Duyuru

Olası Su Kesintileri İle İlgili Kamuoyuna Duyuru

Olası su kesintileri ile ilgili kamuoyuna duyuru.

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü olarak kentimizdeki içme suyu şebekesinin bakım ve onarımını 300’den fazla personel ve 83 iş makinası ile birlikte 7/24 çalışma esasına göre yaparak kesintisiz bir hizmet vermek için çalışmaktayız. Kuyu sahamız ve içme suyu şebekemizde arızamız bulunmamakta olup yaz aylarında kesinti yaşanmaması için yüksek hassasiyet göstermekteyiz. Nitekim, çok kısa bir süre sonra tamamlayacağımız 20 Bin metreküplük Çamlıtepe-2 su depomuz ile şehirdeki mevcut su deposu kapasitesini yaklaşık iki katına çıkaracak ve özellikle yaz aylarındaki su kesintilerinin önüne geçmiş olacağız. 

Bakım ve onarım yapılması gereken borulardan kaynaklı su kesintilerini halk duyurusu ile planlı olarak yapmaktayız. 

Müdürlüğümüz tarafından şebekesi yaklaşık 40 yaşında olan Bahçelievler, Şafak, Sağlık, Karşıyaka ve Aydınlıkevler mahallelerindeki kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu altyapı yenileme çalışmaları ve ayrıca Enerji, Telekominikasyon ve Doğalgaz çalışmalarının da mahallelerdeki altyapı yenileme çalışmaları nedeniyle hatların istem dışı çakışmalarından dolayı arızalar meydana gelmektedir. 

Çalışmalar sırasında oluşan arızalara hızlı bir şekilde tüm ekiplerimizle müdahale edilerek, su kesinti süresi en aza indirilmektedir. Bu süre içinde su depoları olmayan vatandaşlarımız, su kesintilerine maruz kalmaktadır.

Müdürlüğümüz dahil olmak üzere tüm kurumlar tarafından yapılan altyapı çalışmaları daha konforlu ve kesintisiz hizmetlerin sunulması için yapılmaktadır. Bu yenileme çalışmalarını yapmaktaki amacımız; kanalizasyon ve yağmur suyu boru hatlarını birbirinden ayırarak yenilemek, yıllardır asbestli borulardan su içen siz değerli vatandaşlarımızın bu kanserojen borulardan kurtularak, sağlıklı ve kesintisiz bir içme suyuna kavuşmasıdır.

Su kesintilerini en aza indirmek için gerekli her türlü çalışmayı yapmakta ve bu konuya hassasiyet gösterdiğimizi belirtmek isteriz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur