Gündem
Giriş Tarihi : 31-12-2021 06:22   Güncelleme : 31-12-2021 06:22

BATMAN BELEDİYESİ: SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

BATMAN BELEDİYESİ: SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Batman Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) arasında bir süredir devam eden görüşmelerin ardından “Sosyal Denge Sözleşmesi” imzalandı.
Batman Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, BEM-BİR-SEN İl Temsilcisi Diyaddin Demirhan, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Osman Bilgili, Muzaffer Özkan ve Adnan Yürük, birim müdürleri ile belediye personeli katıldı.
Batman Belediyesi ile BEM-BİR-SEN arasında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) 31 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli olacak ve SDS tazminatı %120 oranında ve tavandan ödenecek.
“Hedefimiz Adaleti Tesis Etmek”
İmza töreninde hedeflerinin adaleti tesis etmek ve verilen her görevi adaletle yönetmek olduğunu ifade eden Vali Şahin: “Memur kardeşlerimin gelirlerini korumaya gayret ediyoruz. İmkanlar dahilinde bir nebze de olsa bu sorunu çözmeye çalıştık. Memurlarımızdan ve diğer belediye personelimizden beklentimiz, bu milletin tüm kaynaklarını titreyerek kullanmaları ve herkesin işine dört elle sarılıp, işini doğru ve tam yapmalarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 2022 yılı için tüm memurlarımıza ve belediye çalışanlarımıza hayırlı görevler diliyorum. İnanıyorum ki hem ülkemiz hem de Batman iyi noktalara gelecek” dedi.
İmza töreninde konuşan BEM-BİR-SEN Batman İl Temsilcisi Diyaddin Demirhan ise Batman’a geldiği ilk günden beri her zaman desteklerini gösteren Vali Şahin’e teşekkür etti.