Gündem
Giriş Tarihi : 24-11-2021 00:52   Güncelleme : 24-11-2021 00:52

BATMAN BELEDİYESİ: TENİS ŞAMPİYONASI BAŞLADI

TENİS ŞAMPİYONASI BAŞLADI

BATMAN BELEDİYESİ: TENİS ŞAMPİYONASI BAŞLADI

TENİS ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Batman Valisi ve Batman Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Türkiye Tenis Federasyonu’nun 23-28 Kasım 2021 tarihleri arasında Batman’da gerçekleştireceği Doğu ve Güneydoğu Tenis Şampiyonası açılış programına katıldı. 
Tenis Federasyonunun katkısıyla; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Batman Belediyesi’nin birlikte organize ettiği, ‘Doğu ve Güneydoğu Tenis Şampiyonası’nda 18 ilden gelen 246 sporcunun yer aldığı 82 takım mücadele edecek. 
Doğu ve Güneydoğu’dan 18 ilin kulüplerinin katılım sağladığı şampiyonada yüzlerce sporcuyu ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Şahin, “Bizler bölgesel turnuvaları ilimizde yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Batman; Türkiye’nin genç nüfusu en fazla olan yedinci şehri. Dolayısıyla böyle genç bir nüfusun da her türlü spor aktivitesine ev sahipliği yapmasından daha doğal bir şey olamaz. Tenis sporunun Batman’da çok sevildiğini de ifade etmek istiyorum. İlerde uluslararası büyük turnuvalarda şampiyonluklar alacak gençler görüyorum. Bunun altyapısını hazırlıyoruz ve gençlerimizin bunu başaracağına tüm kalbimle inanıyorum. Tüm sporcularımıza ve takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi. 
Ayrıca açılışta konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, başta Vali Hulusi Şahin olmak üzere Batman’daki kurum müdürlerine katkılarından dolayı teşekkür etti.