Gündem
Giriş Tarihi : 04-11-2021 15:09   Güncelleme : 04-11-2021 15:09

BATMAN BELEDİYESİ: ÜNLÜ ŞEFLERDEN TARİHİN MERKEZİNDE BATMAN TANITIMI

ÜNLÜ ŞEFLERDEN TARİHİN MERKEZİNDE BATMAN TANITIMI

BATMAN BELEDİYESİ: ÜNLÜ ŞEFLERDEN TARİHİN MERKEZİNDE BATMAN TANITIMI

ÜNLÜ ŞEFLERDEN TARİHİN MERKEZİNDE BATMAN TANITIMI

MasterChef
Hasankeyf’te

MasterChef Türkiye, Batman’ın mutfak kültürünü tanıtmak için Hasankeyf’teydi. Batman’a özel çekimlerde Mezopotamya mutfağına ait yemekler yapıldı. Yarışmacılar ve dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’ya 12 bin yıllık tarihi eserleri ve doğal güzellikleriyle büyüleyen Hasankeyf manzarası eşlik etti.

MasterChef Türkiye’nin bu haftaki çekimleri Hasankeyf’te gerçekleşti. Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın jüriliğini yaptığı programda Batman tarihini yansıtan Mezopotamya mutfağından yemekler tanıtıldı.

GASTRONOMİ TURİZMİNE KATKI
Eşsiz yöresel lezzetlere sahip olan Batman’ın mutfak kültürünü tanıtmak ve şehirdeki gastronomi turizminin sürdürülebilirliğine katkı sağlayabilmek için Hasankeyf’te gerçekleştirilen çekimler, izleyenleri ekran başına kilitledi. 

TARİH EŞLİĞİNDE YEREL LEZZETLER
Batman’ın tarihi ve kültürel zenginliklerinin konuşulduğu, MasterChef Türkiye Batman Özel Bölümünde yarışmacılar yöreye ait 5 farklı yemekle yarıştı. Ünlü şeflerden tam not almak için ter döken yarışmacılara 12 bin yıllık tarihi birikimi ve yeşilin maviyle buluştuğu Hasankeyf manzarası eşlik etti.