Gündem
Giriş Tarihi : 16-11-2021 08:15   Güncelleme : 16-11-2021 08:15

BATMAN BELEDİYESİ: VALİ ŞAHİN’DEN 12 BİN 500 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BÜYÜK MÜJDE

VALİ ŞAHİN’DEN 12 BİN 500 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BÜYÜK MÜJDE

BATMAN BELEDİYESİ: VALİ ŞAHİN’DEN 12 BİN 500 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BÜYÜK MÜJDE

VALİ ŞAHİN’DEN 12 BİN 500 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BÜYÜK MÜJDE


Batman Üniversitesi’nin, öğrencileri için hayata geçirdiği ‘Askıda Yemek’ uygulamasına, ücretsiz öğle yemeği ile destek olacaklarını açıklayan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, yapılan toplantıda Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ile protokol imzaladı.

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü’nde yapılan toplantıya Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Osman Bilgili, Adnan Yürük ve Muzaffer Özkan, belediye birim müdürleri, üniversite öğretim görevlileri ile basın mensupları katıldı.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim sezonunda Batman Üniversitesi’nde eğitim gören 12 bin 500 öğrencinin faydalanabileceği ücretsiz yemek uygulamasına verecekleri destek ile ilgili bilgi veren Vali Şahin; “Batman Üniversitesi Rektörlüğü’nün yapmış olduğu ‘Askıda Yemek’ uygulamasına Batman Belediyesi olarak biz de gücümüz oranında katılmayı uygun gördük. Bu protokol ile Batman Belediyesi, Batman Üniversitesi’nin bütün öğrencilerinin öğle yemeği paylarını üstleniyor. Ayrım yapmaksızın öğrenci paylarının tamamını biz ödeyeceğiz. Böylece Batman Üniversitesi öğrencileri yemeklerini ücretsiz yemiş olacak. Böylece her bir öğrencimize bu eğitim-öğretim yılı boyunca ekonomik anlamda ciddi bir katkı sağlamış oluyoruz. Ayrıca hiçbir ayrım yapmayacağımızı ifade etmek istiyorum. Zengin, fakir, dışarıdan gelen, dışarıdan gelmeyen gibi bir ayrımımız yok. Sadece Batman Üniversitesi öğrencisi olmak yeterli olacak. Bütün eğitim-öğretim dönemi boyunca yapacakları yemek harcamalarının öğrenci payını Batman Belediyesi olarak üstleniyoruz” sözleriyle üniversite öğrencilerine verecekleri ücretsiz yemek desteğinin müjdesini verdi.