Eğitim
Giriş Tarihi : 18-04-2021 14:24   Güncelleme : 18-04-2021 14:24

Batman Üniversitesi: Rektör Demir, Ziyaretlerine Devam Ediyor

13 Nisan 2021 tarihinde YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof

Batman Üniversitesi: Rektör Demir, Ziyaretlerine Devam Ediyor

13 Nisan 2021 tarihinde YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’ı ziyaret etti. Bölgesel kalkınmaya yönelik fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyarette, ilimizin doğal zenginlikleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

İlimizin petrol ve sanayi yönünden zengin kaynaklara sahip olduğunu ve bunu bölgesel kalkınma konusunda avantaja dönüştürmek istediklerini anlatan Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesinin öncülüğünde geliştirilen projelerin de yakın zamanda hayata geçirildiğini belirtti. İlimizin ve bölgemizin kalkınmasına yönelik hazırlanacak çalışmalarda bilginin merkezi olarak yer almaktan mutlu olduklarını ifade eden Rektör Demir, planlanan projelerinde hızlı bir şekilde bölgede hayat bulmasını istediklerini kaydetti. Batman Üniversitesinin bilimsel ve teknolojik gelişmelerin ışığında ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğini dile getiren Prof. Dr. İdris Demir, günün anısına YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’a hediye takdim etti.

Üniversitelerin şehir ve bölgelerin gelişmesine olumlu katkılar yapan kurumlar olduğunu ve bu nedenle her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını söyleyen Prof.

Naci Gündoğan, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırmalar ve topluma hizmet ederek toplumu yönlendirmek gibi önemli misyonlarının bulunduğunu belirtti. Batman Üniversitesinin yapacağı çalışmalara destek vermekten mutlu olacaklarını kaydeden Gündoğan, Rektör Demir’e çalışmalarında başarılar diledi.

Rektör Demir, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak’ı Ziyaret Etti

14 Nisan 2021 tarihinde Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak’ı ziyaret eden Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Rektör Parlak ile üniversiteler arasında yapılabilecek iş birlikleri, eğitim-öğretim faaliyetleri ve akademik gelişmeler hakkında da istişarelerde bulundu.

Üniversiteler arasında yapılacak iş birliklerini önemsediklerini anlatan Prof. Dr. İdris Demir, genç bir üniversite olarak desteklere ve gelişime yönelik projelere açık olduklarını söyledi. Batman Üniversitesi’nin bölgesinde öne çıkan işler yapmak istediğini belirten Rektör Demir, her daim istişareye açık olduklarını kaydetti.

Erol Parlak’a günün anısına hediye takdim etti.

Üniversitelerin bilgi ve tecrübelerinin paylaşılmasını önemsediklerini belirten Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek üniversitemiz ile yapılabilecek her türlü iş birliğine hazır olduklarını kaydetti.

Rektör Demir, Ankara Üniversitesi Rektörü Ünüvar’ı Ziyaret Etti

Üniversiteler arasında yapılacak iş birliklerini önemsediklerini anlatan Prof. Dr. İdris Demir, genç bir üniversite olarak desteklere ve gelişime yönelik projelere açık olduklarını söyledi. Batman Üniversitesinin bölgesinde öne çıkan işler yapmak istediğini belirten Rektör Demir, tecrübenin kendileri için çok değerli olduğunu ve her daim istişareye açık olduklarını kaydetti.

Yeni YÖK’ün politikaları ve projeleri kapsamında kurgulanarak planlanmış olan YÖK Anadolu Projesinin üniversitelerin gelişimi için çok önemli olduğunu söyleyen Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Anadolu’da bulunan üniversitelere destek vermekten mutlu olacaklarını belirtti.

Dr. İdris Demir, 16 Nisan 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı​ İbrahim Şenel’i ziyaret etti.

Ziyarette Batman Üniversitesi’nin 2007 yılında kurulan yeni üniversitelerden olduğunu belirten Batman Üniversitesi Rektörü Demir,  “Üniversitemiz, emin adımlarla kurumsallaşmasını sürdürüyor. Batı Raman Kampüsümüzde yapımı devam eden ve yapına yeni başlanacak projelerimiz var. Sizlerin desteği ile bunları bir an önce tamamlamak istiyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın Batman Üniversitesinin projelerine pozitif ayrımcılık talep ettiklerini ifade eden Rektör Demir, “Bölgemizde 13 bin öğrencisi ile büyüyen ve fiziki ihtiyaçları da o denli artan bir üniversiteyiz. Öğrencilerimizin kaliteli bir öğretimle mezun olmaları ve yetenekli bireyler olarak topluma katılmaları için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz.” dedi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, yoğun iş temposuna rağmen ziyaretimizi kabul eden Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel’e teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şenel, Batman Üniversitesi’nin projelerini desteklemekten memnuniyete duyacaklarını ifade ederek, ziyaretlerinden dolayı Rektör Demir’e teşekkür etti.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, ziyaret anısına Batman Üniversitesi Rektörü Prof.

İdris Demir’e plaket takdim etti..