Gündem
Giriş Tarihi : 02-02-2022 21:34   Güncelleme : 02-02-2022 21:34

BELEDİYEDEN ALDIĞI EĞİTİMLE SERGİ AÇTI

BELEDİYEDEN ALDIĞI EĞİTİMLE SERGİ AÇTI

BELEDİYEDEN ALDIĞI EĞİTİMLE SERGİ AÇTI

BELEDİYEDEN ALDIĞI EĞİTİMLE SERGİ AÇTI

Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün açtığı kurslardan faydalanan Mehmet Emin Erünali (38), resim yeteneğini geliştirerek sergi açtı.
3 yaşında geçirdiği menenjit hastalığının ardından duyma yetisini belirli oranda yitiren Erünali, bu olaydan sonra resme olan merakının artığını belirterek, “Gördüğüm objelerin resimlerini çizebiliyorum fakat Batman Belediyesi’nin açmış olduğu resim kursu sayesinde resim yapma tekniğimin daha da geliştiğini gördüm” diyor.
Gördüğü herhangi bir manzaranın, objenin resmini rahatlıkla çizebildiğini, Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde aldığı eğitimle de çizdiği resimleri daha da ilerlettiği için mutlu olduğunu belirten Erünali: “Resimlerim çevrem tarafından beğeniliyor. Bu da beni oldukça memnun ediyor. Kendimi her geçen gün geliştirme çabası içerisindeyim. Aldığım teknik eğitimle bunu daha iyi anlıyorum” dedi.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün açtığı 3 günlük resim sergisinde diğer kursiyerlerin de eserleri sanatseverlerle buluşturuldu.  Resim sergisinde 19 değişik karakalem ve yağlı boya resimleri bulunan Erünali, resimlerindeki tekniği her geçen gün daha da ilerletmeyi hedeflediğini söyledi.