Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 10:16   Güncelleme : 01-06-2021 10:16

Fıstık ve Badem Fidanı Dağıtımı Yapıldı

​Bakanlığımızın “Meyveciliği Geliştirme Projesi” kapsamında ilimiz merkez ve 5 ilçemizde toplamda 190 çiftçimize Yüzde 70 hibeli 79 bin 250 fıstık fidanı 4 bin adet badem fidanı dağıtımı törenle yapıldı

Fıstık ve Badem Fidanı Dağıtımı Yapıldı

​Bakanlığımızın “Meyveciliği Geliştirme Projesi” kapsamında ilimiz merkez ve 5 ilçemizde toplamda 190 çiftçimize Yüzde 70 hibeli 79 bin 250 fıstık fidanı 4 bin adet badem fidanı dağıtımı törenle yapıldı.

Çiftçi eğitim merkezimizde düzenlenen törene; Batman Valisi Hulusi Şahin, İl Müdürümüz Mehmet Gün, Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Sağlık Müdürü Dr Hakan Pamukçu, Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Batman Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Hifzullah Akdaş, Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve çiftçiler katıldı.

İl Müdürümüz Mehmet Gün’ün açılış konuşmasının ardından çiftçilere hitap eden Valimiz Sayın Hulusi Şahin; İlimizin son yıllardaki en gözde tarımsal ürünü olan fıstık ve bademe yönelik bir desteğimizi çiftçimizle buluşturmak üzere toplandık. Çiftçilerimize 79 bin 250 fıstık fidanı ve 4 bin badem fidanı dağıttık. 190 çiftçimiz bundan faydalanacak. Batman’da yaklaşık 70 bin dekar dikili fıstık alanımız var. Batman’da hem fıstık alanı hem de üretim artıyor. Taban alanlarda verimli arazilerde fıstık bahçesi kurulmasını önermiyoruz. Fıstığı biraz daha eğimli ve verimsiz arazilere dikilmesini tavsiye ediyoruz.” Diye konuştu.