Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-04-2022 07:48   Güncelleme : 08-04-2022 07:48

Gıda İşletmelerinde Ramazan Ayı Denetimi Yapıldı

Gıda İşletmelerinde Ramazan Ayı Denetimi Yapıldı

Gıda İşletmelerinde Ramazan Ayı Denetimi Yapıldı

​Gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla, market ve fırınlara yönelik ramazan ayı münasebetiyle gıda denetimi yapıldı. 

Denetime; İl Müdürümüz Mehmet Aydın, İl Müdür Yardımcımız Reşat Çiftçi, Gıda ve Yem Şube Müdürümüz Sedat Coşkun ve Gıda Kontrol Ekiplerimiz katıldı.

Yapılan denetimde, işletmelerin kayıt belgeleri, ürünlerin son kullanma tarihleri, etiket bilgileri, satış koşulları ve gıda maddelerinin muhafaza durumları kontrol edildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Müdürümüz Mehmet Aydın;” özellikle ramazan ayında tüketimi artan unlu mamuller, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, ekmek ve tatlı gibi ürünleri üreten ve satan işletmelerin denetimlerine ağırlık vereceğiz. Vatandaşlarımızın satın aldıkları gıdaların son kullanma tarihleri ve etiket bilgilerini kontrol etmesi konusunda daha dikkatli olmalarını ve daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Vatandaşlarımızın halk sağlığı ve gıda güvenliğini ilgilendiren tüm ihbar ve şikayetlerini Alo 174 Gıda İhbar Hattımıza bildirmelerini rica ediyoruz.” Diye konuştu.