Ekonomi
Giriş Tarihi : 30-05-2021 22:59   Güncelleme : 30-05-2021 22:59

Gıda İşletmelerinde Ramazan Denetimi Yapıldı

​Yediğimiz içtiğimiz şifa olsun sloganıyla Ramazan ayı öncesi tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla unlu mamuller, fırınlar ve marketlere yönelik denetimler yapıldı

Gıda İşletmelerinde Ramazan Denetimi Yapıldı

​Yediğimiz içtiğimiz şifa olsun sloganıyla Ramazan ayı öncesi tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla unlu mamuller, fırınlar ve marketlere yönelik denetimler yapıldı.

Rutin olarak devam eden gıda denetimlerimiz, Ramazan ayı sebebiyle İl Müdürlüğümüz tarafından sıkılaştırılmıştır.

İl Müdürümüz Mehmet Gün ile Gıda ve Yem Şube Müdürümüz Hakan İleri’nin bizzat katıldıkları denetimlerde gıda işletmelerinin işletme kayıt belgeleri, fiziki ve hijyen şartlarının denetimi yapıldı.

Gıda işletmelerinde maske, mesafe ve temizlik konularında gerekli uyarılarda bulunuldu.

Yapılan denetimlerde herhangi olumsuz bir duruma rastlanılmamıştır.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Müdürümüz Mehmet Gün;” Öncesinde olduğu gibi Ramazan ayı boyunca da denetimlerimize büyük bir özveriyle devam edeceğiz. Gıda kontrol ekiplerimiz tarafından tüketici sağlığının korunması amacıyla gıda hareketliliğinin çok olduğu Ramazan ayı boyunca özellikle vatandaşlarımızdan ricamız gıda ile ilgili karşılaştıkları sorunları ALO 174 gıda ihbar hattımızı arayarak bildirmeleridir. Ayrıca bütün İslam alemine mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilerim.” diye konuştu.