Ekonomi
Giriş Tarihi : 18-01-2022 19:37   Güncelleme : 18-01-2022 19:37

Öğrencilerimizin Geleceği İçin Fıstık Fidanı Dikimi Gerçekleştirildi

Öğrencilerimizin Geleceği İçin Fıstık Fidanı Dikimi Gerçekleştirildi

Öğrencilerimizin Geleceği İçin Fıstık Fidanı Dikimi Gerçekleştirildi

Batman İl Özel İdaresinin hibe desteğiyle, İl Müdürlüğümüz, Batman Üniversitesi ve İl Jandarma Komutanlığı iş birliğinde fıstık fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Batı Raman Yerleşkesi Rektörlük Binası önünde gerçekleştirilen fidan dikimine; İl Müdürümüz Mehmet Gün, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir,  Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Akbaş, Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Timi ile Mehmetçikler, daire başkanları ile akademik ve idari personel katıldı

İl Müdürümüz Mehmet Gün: “Hedefimiz Tarım Ürünleri Yetiştiriciliğinde Bölgemizi İlk Sıraya Taşımak”

Batman Tarım İl Müdürlüğü olarak böyle bir etkinliğe katılım göstermekten memnuniyet duyduklarını dile getiren Mehmet Gün, Batman ilinin daha yeşil olabilmesi için yürütülen projeler ile ilin gelişiminin artacağını söyledi. Fıstık fidanı dikiminin yanı sıra katma değeri yüksek olan başka ürün fidanlarının dikilmesine de destek vereceklerini anlatan Gün, bölgemizin ihtiyaç duyduğu tüm ürünlerin bölge içinden sağlanmasını istediklerini kaydetti. Çeşitli tarım ürünlerinin yetiştirilmesinde Batman ilinin ilk sıralarda olduğunu belirten Gün, katma değeri yüksek ürünlerin dikiminin yapılmasının hem ilimize hem de bölgemize büyük katkılar sunacağını söyledi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ise: “Öğrencilerimizin Sadece Bugününü Değil Yarınlarını da Planlıyoruz”

Fıstık fidanı dikimine katılan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, fidan dikimi yaparak fidanlara can sularını verdi. Fıstık fidanı dikiminin daha yeşil bir Batman ve kampüs alanı oluşturulması açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Rektör Demir, bu etkinliğin çeşitli kurumların iş birliğinde gerçekleştirilmesinin etkinliğe katılımın artırılmasına ve etkinlik alanının genişletilmesine fayda sağladığını söyledi. Fidan dikimi ile ilerleyen yıllarda üniversitemize ve Batman Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilere büyük faydalar sunulacağını anlatan Rektör Demir, fıstık hasadından elde edilen gelirlerle öğrencilere yönelik çeşitli çalışmalar yürütüleceğini dile getirdi. Elde edilen gelirlerin bir kısmı ile öğrencilere öğrenim bursu vermeyi planladıklarını belirten Rektör Demir, düzenlenen bu etkinlikle uzun vadede öğrencilerin eğitimine yatırım yaptıklarını ifade etti.