Spor
Giriş Tarihi : 29-07-2021 12:24   Güncelleme : 29-07-2021 12:24

ÖZPERK’TEN, HAVUZLARA DAVET

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 07-14 yaş arasındaki tüm çocuk ve gençleri gençlik havuzlarında verilen yüzme kurslarına katılmaya davet etti

ÖZPERK’TEN, HAVUZLARA DAVET

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 07-14 yaş arasındaki tüm çocuk ve gençleri gençlik havuzlarında verilen yüzme kurslarına katılmaya davet etti.  Havaların iyice ısınmasıyla birlikte nehir, göl, dere ve çaylarda çocukların kesinlikle yüzmemesini ve bünyelerindeki yüzme kurslarına kayıt yaptırmalarını isteyen Özperk, yeni boğulma vakaları haberlerini duymak istemediklerini söyledi. İl Müdürü Özperk; “Yaz ayı boyunca yüzme kursları kayıtlarımız devam ediyor. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu kurslarımıza katılım sağlamaya davet ediyoruz. Bu yıl boğulma vakalarını kesinlikle duymak istemiyoruz. Hiçbir anne ve baba evladını kaybetmesin. Bunun için yüzme kurslarımıza büyük önem veriyoruz. Bütün kurslarımız ücretsizdir. ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projemiz yaz mevsimi boyunca devam edecektir. Şu anda 3 farklı havuzda eğitimlerimiz uzman personeller tarafından verilmektedir.” diye konuştu.
 
KAYITLAR BİNİ GEÇTİ
Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Olimpik Yüzme Havuzu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Teknik ve Mesleki Lisesi yarı olimpik Yüzme Havuzu ve 19 Mayıs Gençlik Merkezinde bulunan Portatif yüzme havuzlarında yüzme kurslarına katılım sağlayan öğrenci sayısı bini geçti. Toplamda 30 antrenörle haftanın 5 günü farklı seanslarda verilen yüzme kurslarında, kayıtlar sezon sonuna kadar devam edecek.