Ekonomi
Giriş Tarihi : 29-06-2021 16:10   Güncelleme : 29-06-2021 16:10

Silajlık Mısır Tohumu Dağıtımı Yapıldı

​İl Müdürlüğümüzce ” Çayır, Mera Islah ve Amenajman Projesi” kapsamında Batman merkez ve ilçelerimizde, 100 çiftçimize 4 bin dekar alanda kullanılmak üzere Yüzde 75 hibeli silajlık mısır tohumu dağıtımı yapıldı

Silajlık Mısır Tohumu Dağıtımı Yapıldı

​İl Müdürlüğümüzce ” Çayır, Mera Islah ve Amenajman Projesi” kapsamında Batman merkez ve ilçelerimizde, 100 çiftçimize 4 bin dekar alanda kullanılmak üzere Yüzde 75 hibeli silajlık mısır tohumu dağıtımı yapıldı.

Tarım Kredi Kooperatifi bahçesinde yapılan dağıtım törenine; İl Müdürümüz Mehmet Gün, Batman Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Adnan İnanç, İl Müdür Yardımcımız Mehmet Demir, Şube ve İlçe Müdürlerimiz ve çiftçiler katıldı.

Dağıtım töreninde bir konuşma yapan İl Müdürümüz Mehmet Gün;” Meralarımızın bu kuraklık döneminde aşırı otlatılmasını önlemek, ilimizde yem bitkileri üretiminin yaygınlaşması ve üreticilerimizin besi ve sütçü hayvanların kaliteli kaba yem ihtiyacını karşılamak için ilimiz ve 5 ilçemizde olmak üzere 4 bin dönümde 100 çiftçimize ikinci ürün silajlık mısır tohumunu dağıtmaktayız. Bununla hem çiftçimizin kaba yem ihtiyaçları karşılanmış olur hem de aşırı otlatmayı önlemiş oluruz. Böylelikle ilimizde ikinci ürün ekimi de yaygınlaşmış olacaktır. Bu çalışmamızla birlikte ilimizin 33 bin ton kaba yem ihtiyacı karşılanmış olacaktır.” Diye konuştu.